• This topic is empty.
Viewing 1 reply thread
    • Al
      Alexandra
      27 фебруара 2024
      1 Poželi zeleno lišće

      Srebrna jela crvenih vrhova

      Zdravo, imam srebrno drvo na slici. Ide odlično već oko 6 godina. Nalazi se u loncu na neogrevanom balkonu – na severnoj strani. Ove godine njeni vrhovi su postali crveni. Prethodnih godina sam primenjivao gorku so…ove godine sam primenio neko univerzalno đubrivo na kojem je pisalo da je za četinare. Kako da rešim problem? Hvala vam,

      #5851

      1 odgovor

      Reply
    • Avatar
      ArmuroSPECIJALISTA
      28 фебруара 2024

      Zdravo. Poznato je da vrste četinara traju relativno kratak vremenski period u saksijama, kontejnerima ili sadnicama zbog nedostatka ravnoteže između veličine njihovog korena i veličine krune. U ovom slučaju, najverovatniji uzrok propadanja je kombinacija biotičkih i abiotičkih faktora, kao što su nedovoljan prostor za razvoj korena, nedostatak hranljivih materija, visoka i/ili stalna vlažnost u nivou korena, neodgovarajući uslovi životne sredine, moguća fitopatogenost. sredstva i sl. S obzirom na sadašnji izgled četinara i gore navedene faktore, ne može se tačno reći kako će se on razvijati u budućnosti. Za sada, ako mislite da biljka još uvek ima šanse za regeneraciju, možete razmisliti o laganom otpuštanju gornjeg sloja supstrata. Pored toga, da biste poboljšali plodnost, teksturu i strukturu supstrata, kao i da biste stimulisali mikrobnu aktivnost u supstratu, možete razmisliti o upotrebi prirodnog đubriva kao što je AMN BonaVita, 500 ml (zalivanjem korena – jedna primena tokom ovog perioda). Osim toga, možete razmisliti o primeni đubriva sa revitalizirajućim i ojačavajućim efektom za četinare, kao npr. Fir Fluid, 350 ml, folijarnim prskanjem (jedna primena u ovom periodu). Kasnije, od proleća pa nadalje, đubriva se mogu redovno primenjivati, prema preporukama na etiketama.

      #5889
      0 Poželi zeleno lišće
Viewing 1 reply thread

NISTE NAŠLI ODGOVOR KOJI STE TRAŽILI?
Da ništa ne biste propustili, možemo da vas obavestimo e-poštom kada se pojavi novi odgovor.
OBAVESTI ME

Obaveštavaćemo vas

Na koju adresu e-pošte želite da budete obavešteni kada se pojavi novi odgovor?
Your information:

Vaše ime mora da sadrži najviše 30 znakova. Ako želite da prenesete detalje o problemu sa kojim se suočavate, popunite ostala polja.

Add
Pomaže ako priložite neke Слике ili Klipovi maximumm 15 seconds
The maximum document size is 59 MBcd.

×

Mi vam pomažemo
da brinete o vašim biljkama

Ako još niste pronašli rešenja u našim člancima ili prethodnim diskusijama, započnite novu diskusiju i naši stručnjaci će vam pomoći.

Nova diskusija o

Jela
Vanjske biljke
Jela

Your information:

Vaše ime mora da sadrži najviše 30 znakova. Ako želite da prenesete detalje o problemu sa kojim se suočavate, popunite ostala polja.

The maximum document size is 59 MB.

Add
Pomaže ako priložite neke Слике ili Klipovi maksimum 15 sek