• This topic is empty.
Viewing 1 reply thread
    • CZ
      Carmen Z.
      24 октобра 2023
      0 Poželi zeleno lišće

      Povrće – simptomi fitotoksičnosti

      Zdravo. Kupio sam od vas Topsin 500 sc i Dithane m45. Napravio sam mešavinu sa Bravo 500sc 20 ml, 15 ml Topsina, 20 gr Dithane-a, i primenio ovu mešavinu na paradajz, krastavac, patlidžan, tikvicu, bundevu i boraniju. Neki od paradajza su postali žuti/crni sa jedne strane i počinju da venu, bundeve imaju nekoliko žutih listova, flekavih kao da su zarđali i koji će se osušiti, sve bundevine liste su postale žute, boranija je požutela i potpuno je uvela, već počinje da se suši. Svi listovi pogođenog povrća izgledaju kao da su poprskani herbicidom. Možete li mi reći šta se dogodilo? Šta sam pogrešio? Da li je neki od predstavljenih fungicida toliko agresivan da uništi biljke? Ne razumem. Koristim ove fungicide na voćkama već godinama ali nikada nisam doživeo ovo. Da li će svi paradajzi biti pogođeni? Za sada su zeleni osim što sam vam gore rekao, ali ne znam koliko će dugo. Hvala unapred.

      #2963

      1 odgovor

      Reply
    • Armuro
      ArmuroSPECIJALISTA
      25 октобра 2023

      Zdravo, pre svega, važno je znati da možete mešati dve supstance (na primer, fungicid sa insekticidom) ako su kompatibilne. Da biste utvrdili kompatibilnost, morate imati na umu da pre upotrebe mešavine proizvoda (fungicida, insekticida, tečnih đubriva) izvršite mikrotest fizičke i hemijske kompatibilnosti u maloj količini vode. Ne koristiti smešu ako proizvodi međusobno reaguju, ako se formira talog ili trajna pena itd. Da bi se izbegli rizici od smanjenja efikasnosti proizvoda ili pojave nekih fenomena fitotoksičnosti, poželjno je individualna primena i sredstava za zaštitu bilja i đubriva, ili minimiziranje broja komponenti u smeši (tačnije najviše dve). Primenjena doza je takođe veoma važna. U sadašnjem slučaju, fitotoksičnost pretpostavlja da su biljke asimilovale veliku količinu pesticida koji je izazvao određene poremećaje. Da biste pokušali da popravite situaciju, možete primeniti proizvod kao npr AMN BonaVita, 500 ml. Mogu se uraditi jedan ili dva tretmana u razmaku od 10-14 dana između njih. Takođe, folijarno, možete primeniti đubrivo kao npr Terra-Sorb Foliar, 100 ml,u dozi od 25 ml / 10 l vode. Preporučena doza za Topsin (Topsin 70 WDG, 10 g ) je 10 g / 10 l vode. Preporučena doza za Ditan (Dithane M 45, 20 g) iznosi 20 g / 10 l vode. Više informacija možete pronaći u opisu proizvoda, pristupom linku u zagradi.

      #3207
      0 Poželi zeleno lišće
Viewing 1 reply thread

NISTE NAŠLI ODGOVOR KOJI STE TRAŽILI?
Da ništa ne biste propustili, možemo da vas obavestimo e-poštom kada se pojavi novi odgovor.
OBAVESTI ME

Obaveštavaćemo vas

Na koju adresu e-pošte želite da budete obavešteni kada se pojavi novi odgovor?
Your information:

Vaše ime mora da sadrži najviše 30 znakova. Ako želite da prenesete detalje o problemu sa kojim se suočavate, popunite ostala polja.

Add
Pomaže ako priložite neke Слике ili Klipovi maximumm 15 seconds
The maximum document size is 59 MBcd.

×

Mi vam pomažemo
da brinete o vašim biljkama

Ako još niste pronašli rešenja u našim člancima ili prethodnim diskusijama, započnite novu diskusiju i naši stručnjaci će vam pomoći.

Nova diskusija o

Paradajz
Povrće
Paradajz

Your information:

Vaše ime mora da sadrži najviše 30 znakova. Ako želite da prenesete detalje o problemu sa kojim se suočavate, popunite ostala polja.

The maximum document size is 59 MB.

Add
Pomaže ako priložite neke Слике ili Klipovi maksimum 15 sek