• This topic is empty.
Viewing 1 reply thread
    • CD
      Cornel Duna
      30 августа 2023
      0 Poželi zeleno lišće

      Identifikacija muških i ženskih cvetova kivija

      Pre 6 godina sam posadio 2 kivija, do sada nisu procvetali. Ne znam da li su ženski ili muški primerci, niti koje su sorte.

      #1746

      1 odgovor

      Reply
    • Armuro
      ArmuroSPECIJALISTA
      31 августа 2023

      Da biste mogli da razlikujete ženske primerke od muških, morate sačekati da procvetaju. Ženski cvetovi imaju dugačke lepljive žige, koje počinju od centra cveta i ne proizvode polen. Imaju dobro izražene bele jajnike u osnovi, kojih nema kod muških cvetova. Zbog polenovih prašnika, muški cvetovi imaju žuti centar. Proizvodeći polen, oni privlače oprašivače, a polen se transportuje do obližnjih ženskih primeraka. Pošto ne daju plodove, muške loze imaju snažniji rast, obično veće od ženskih.

      #1962
      0 Poželi zeleno lišće
Viewing 1 reply thread

NISTE NAŠLI ODGOVOR KOJI STE TRAŽILI?
Da ništa ne biste propustili, možemo da vas obavestimo e-poštom kada se pojavi novi odgovor.
OBAVESTI ME

Obaveštavaćemo vas

Na koju adresu e-pošte želite da budete obavešteni kada se pojavi novi odgovor?
Your information:

Vaše ime mora da sadrži najviše 30 znakova. Ako želite da prenesete detalje o problemu sa kojim se suočavate, popunite ostala polja.

Add
Pomaže ako priložite neke Слике ili Klipovi maximumm 15 seconds
The maximum document size is 59 MBcd.

×

Mi vam pomažemo
da brinete o vašim biljkama

Ako još niste pronašli rešenja u našim člancima ili prethodnim diskusijama, započnite novu diskusiju i naši stručnjaci će vam pomoći.

Nova diskusija o

Kivi
Grmlje
Kivi

Your information:

Vaše ime mora da sadrži najviše 30 znakova. Ako želite da prenesete detalje o problemu sa kojim se suočavate, popunite ostala polja.

The maximum document size is 59 MB.

Add
Pomaže ako priložite neke Слике ili Klipovi maksimum 15 sek