• This topic is empty.
Viewing 3 reply threads
    • La
      Laura
      22 јула 2023
      0 Poželi zeleno lišće

      Crna ribizla sa uvelim plodovima

      Zdravo, skoro sve voće na mojoj crnoj ribizli je uvelo u male smeđe kuglice. Ova biljka je stara 3 godine od matičnog grma koji je bio ispred moje kuće. Postalo je preveliko za lokaciju pa sam ukorijenio granu i zasnovao novi žbun u dvorištu. Takođe, primetio sam da dve jorgovane koje su udaljene oko 25 stopa izgleda da imaju fitoftoru. Da li bi ovo moglo da utiče na bobice na mojoj crnoj ribizli? Ili nešto drugo nije u redu?

      #1862

      3 odgovori

      Reply
    • Armuro
      ArmuroSPECIJALISTA
      23 јула 2023

      Zdravo. Molimo da nam dostavite više detalja u vezi sa vašim problemom: ako ste primetili prisustvo štetočina (na primer, rupe na listovima, stabljikama itd.); ako ste već primenili tretmane/đubrivo (molimo navedite korišćene proizvode, količinu rastvora i zapreminu vode koja se koristi pri razblaženju); koje su temperature/klima u kojoj držite biljku? Takođe, priložite nekoliko slika dotičnih biljaka: i ukupne slike (cela biljka) i slike detalja (na primer, gornja i donja strana lista ili stabljike).

      #2038
      0 Poželi zeleno lišće
    • La
      Laura
      24 јула 2023

      Zdravo, hvala na odgovoru. Na listovima nema rupa. Nikada nisam video rupe u listovima crne ribizle. Mislim da su previše oštre. Nisam ništa primenio na žbun. Poprskao sam svoj travnjak herbicidom sigurnim za travnjake. Mislim da nisam dobio ništa na žbunju i u suštini nije bilo zanošenja. Ranije sam pomenuo dva umiruća jorgovana, mog i mog komšiju sa istoka. Takođe sam primetio da ogroman ružin grm drugog komšije, južno, ove godine ima mnogo mrtvih grana. To nikada nisam video za 12 godina koliko sam ovde živeo. Ovaj žbun je preko puta ograde, jedva 5 stopa udaljen od moje ribizle. Slike poslate.

      #2034
      0 Poželi zeleno lišće
    • Armuro
      ArmuroSPECIJALISTA
      25 јула 2023

      Simptomi na fotografijama mogu biti uzrokovani nedostatkom hranljivih materija, fitotoksičnošću (pare herbicida mogu lako da putuju na relativno velike udaljenosti na vazdušnim strujama) ili virusom. U slučaju virusa, nema lečenja. Međutim, da budemo sigurni, najbolje je uraditi laboratorijsku analizu. To se može uraditi u Zavodu za zaštitu bilja u vašem kraju.

      #2033
      0 Poželi zeleno lišće
Viewing 3 reply threads

NISTE NAŠLI ODGOVOR KOJI STE TRAŽILI?
Da ništa ne biste propustili, možemo da vas obavestimo e-poštom kada se pojavi novi odgovor.
OBAVESTI ME

Obaveštavaćemo vas

Na koju adresu e-pošte želite da budete obavešteni kada se pojavi novi odgovor?
Your information:

Vaše ime mora da sadrži najviše 30 znakova. Ako želite da prenesete detalje o problemu sa kojim se suočavate, popunite ostala polja.

Add
Pomaže ako priložite neke Слике ili Klipovi maximumm 15 seconds
The maximum document size is 59 MBcd.

×

Mi vam pomažemo
da brinete o vašim biljkama

Ako još niste pronašli rešenja u našim člancima ili prethodnim diskusijama, započnite novu diskusiju i naši stručnjaci će vam pomoći.

Nova diskusija o

Ribizla
Grmlje
Ribizla

Your information:

Vaše ime mora da sadrži najviše 30 znakova. Ako želite da prenesete detalje o problemu sa kojim se suočavate, popunite ostala polja.

The maximum document size is 59 MB.

Add
Pomaže ako priložite neke Слике ili Klipovi maksimum 15 sek