• This topic is empty.
Viewing 4 reply threads
    • AB
      Angela Bărăgan
      27 новембра 2023
      0 Poželi zeleno lišće

      Beli luk sa žutim listovima

      Ove nedelje sam tretirao biljke sa Ortivom, Mospilanom i Atonikom.

      #2865

      4 odgovori

      Reply
    • Armuro
      ArmuroSPECIJALISTA
      28 новембра 2023

      Zdravo, da bismo mogli da Vam pomognemo sa preporukom, priložite još fotografija biljaka i dajte nam više detalja: kada su počeli simptomi? Kako ste primenjivali tretmane, tačnije (razblaživanje, u kom periodu dana su primenjivani)? Da li ste dali neko đubrivo? Koji su uslovi okoline (temperatura, vlažnost)?

      #3149
      0 Poželi zeleno lišće
    • AB
      Angela Baragan
      29 новембра 2023

      Zdravo! Simptomi su se pojavili 2-3 dana nakon tretmana. Ja sam potrošio 600 l vode na 5 ha i 4 l Ortiva, 2,4 l Atonika i 1 kg Krima koji ima istu aktivnu supstancu kao Mospilan. Tretman je primenjen u 11 časova ujutru, bilo je oblačno i oko 20 stepeni.

      #3146
      0 Poželi zeleno lišće
    • Armuro
      ArmuroSPECIJALISTA
      30 новембра 2023

      U ovom slučaju, biljke najverovatnije ispoljavaju simptome reakcije fitotoksičnosti nakon primene supstanci navedenih u istoj smeši, hemijski nekompatibilne. Trenutno se preporučuje primena folijarnog đubriva da bi se stimulisala regeneracija biljaka nakon pretrpljene fitotoksičnosti: Terra-Sorb Complex, 1 litre. 2-3 tretmana se mogu primeniti svakih 14 dana. Takođe, možete dati organsko đubrivo koje stimuliše revitalizaciju biljaka:AMN Verde, 500 ml. U budućnosti morate imati na umu da pre upotrebe mešavine proizvoda (fungicida, insekticida, đubriva) izvršite mikro-test fizičke i hemijske kompatibilnosti u maloj količini vode. Nemojte koristiti smešu ako proizvodi reaguju jedan sa drugim, ako dođe do naslaga, ili ako se formira talog ili postojana pena itd. Da bi se izbegli rizici od smanjenja efikasnosti proizvoda ili pojave nekih fenomena fitotoksičnosti, poželjna je individualna primena sredstava za zaštitu bilja.

      #3145
      0 Poželi zeleno lišće
    • AB
      Angela Baragan
      1 децембра 2023

      Hvala vam puno na odgovoru. Molim vas da mi kažete da li nanosim proizvode pojedinačno u kom intervalu sprovodim tretmane?

      #3144
      0 Poželi zeleno lišće
Viewing 4 reply threads

NISTE NAŠLI ODGOVOR KOJI STE TRAŽILI?
Da ništa ne biste propustili, možemo da vas obavestimo e-poštom kada se pojavi novi odgovor.
OBAVESTI ME

Obaveštavaćemo vas

Na koju adresu e-pošte želite da budete obavešteni kada se pojavi novi odgovor?
Your information:

Vaše ime mora da sadrži najviše 30 znakova. Ako želite da prenesete detalje o problemu sa kojim se suočavate, popunite ostala polja.

Add
Pomaže ako priložite neke Слике ili Klipovi maximumm 15 seconds
The maximum document size is 59 MBcd.

×

Mi vam pomažemo
da brinete o vašim biljkama

Ako još niste pronašli rešenja u našim člancima ili prethodnim diskusijama, započnite novu diskusiju i naši stručnjaci će vam pomoći.

Nova diskusija o

Beli luk
Povrće
Beli luk

Your information:

Vaše ime mora da sadrži najviše 30 znakova. Ako želite da prenesete detalje o problemu sa kojim se suočavate, popunite ostala polja.

The maximum document size is 59 MB.

Add
Pomaže ako priložite neke Слике ili Klipovi maksimum 15 sek