• This topic is empty.
Viewing 3 reply threads
    • FA
      Fetescu Alex
      22 априла 2024
      4 Poželi zeleno lišće

      Avokado, smeđe mrlje sa belim prugama

      Zdravo, ovaj avokado imam od jeseni 2023. Držao sam ga u vodi 6 nedelja. Ovo sam ranije uspešno radio, ali ovoga puta nije uspelo i biljka ima bele pruge na suvoj strani. Recite mi šta da radim i kako da rešim problem. Hvala

      #6552

      3 odgovori

      Reply
    • Avatar
      ArmuroSPECIJALISTA
      23 априла 2024

      Zdravo. Da bismo vam pomogli sa preporukama i savetima, dajte nam više detalja o rastu i održavanju biljke: kada ste je posadili u supstrat, koju vrstu supstrata ste koristili, koliko često zalivate, da li se supstrat ranije osušio. zalivanje, kakvi su uslovi okoline (svetlost, temperatura, vlažnost), da li ima promaje ili izvora toplote u blizini biljke i da li ste vršili tretmane ili đubrenje. Takođe, molimo vas da pažljivo proverite biljku i obavestite nas ako primetite bilo kakve druge simptome (naslage, prah, promenu boje, belu dlaku, fine mreže na gornjoj i donjoj strani listova, itd.) ili štetočine. Ako primetite simptome bolesti/štetočina, priložite njihove jasne i relevantne fotografije.

      #6605
      0 Poželi zeleno lišće
    • FA
      Fetescu Alex
      24 априла 2024

      Zalivam ga jednom u 2 dana, držim u vlažnoj prostoriji i posadio sam negde oko oktobra 2023. Koristio sam univerzalni supstrat i pre zalivanja se delimično osuši. Držim ga na svetlu. Temperatura je iznad 16 stepeni. Nema drugih simptoma i još ga nisam oplodio.

      #6604
      1 Poželi zeleno lišće
    • Avatar
      ArmuroSPECIJALISTA
      25 априла 2024

      Najverovatnije, blago propadanje biljke može biti uzrokovano jednim ili više faktora kao što su: stalna i visoka vlažnost u supstratu/u korenu, nedostatak hranljivih materija, moguće temperaturne fluktuacije itd. U ovom slučaju se preporučuje odstraniti jako obolele listove i biljku umereno zaliti, uz dovoljnu količinu vode (da podloga bude potpuno hidratizovana), a pre ponovnog zalivanja ostaviti da se supstrat malo osuši. Takođe je važno snabdeti biljku potrebnim hranljivim materijama korišćenjem đubriva kao npr Interior Plants Organic Fertilizer, 350 ml ili Manna Plant Fertilizer Bio Pflanzennahrung, 1 litre, primenjuje se zalivanjem, u dozi navedenoj u opisu proizvoda. Više saveta i informacija o uzgoju i održavanju ove biljke možete pronaći u našem članku u Armuro zajednici: Avokado, nega biljaka i vodič za negu.

      #6603
      0 Poželi zeleno lišće
Viewing 3 reply threads

NISTE NAŠLI ODGOVOR KOJI STE TRAŽILI?
Da ništa ne biste propustili, možemo da vas obavestimo e-poštom kada se pojavi novi odgovor.
OBAVESTI ME

Obaveštavaćemo vas

Na koju adresu e-pošte želite da budete obavešteni kada se pojavi novi odgovor?
Your information:

Vaše ime mora da sadrži najviše 30 znakova. Ako želite da prenesete detalje o problemu sa kojim se suočavate, popunite ostala polja.

Add
Pomaže ako priložite neke Слике ili Klipovi maximumm 15 seconds
The maximum document size is 59 MBcd.

×

Mi vam pomažemo
da brinete o vašim biljkama

Ako još niste pronašli rešenja u našim člancima ili prethodnim diskusijama, započnite novu diskusiju i naši stručnjaci će vam pomoći.

Nova diskusija o

Avokado
Sobne biljke
Avokado

Your information:

Vaše ime mora da sadrži najviše 30 znakova. Ako želite da prenesete detalje o problemu sa kojim se suočavate, popunite ostala polja.

The maximum document size is 59 MB.

Add
Pomaže ako priložite neke Слике ili Klipovi maksimum 15 sek